NSW & ACT Club Golf Results - Saturday - Golf Archive (2024)

ACT

GUNGAHLIN LAKES: Stableford A: P Birse 38 M Heffernan 37 D Harry J Le-Fevre 35. B: G Harrold 38 B Maroney 37 S Kupser B Brown 36. C: T Nguyen B Woods M Szabo 38 N Podmore 36. Women: N Maher L Guymer 34 J Jenista 31.

NSW

WOMEN

ANTILL PARK: Stableford: M Ball (26) 32.

BALGOWLAH: Stableford: J Thorburn (31) 38.

BARNWELL PARK: Stableford: L Coleman (18) 41.

BEVERLEY PARK: Stableford: C McDonald (16) 35.

BEXLEY: Stableford: R Simpson (21)36.

BOWRAL: Stableford: F Frith (30) 33 cb.

CAMDEN: 2B agg: S Marsh (13) L Bullock (22) 70. Indiv Div 1: S Marsh (13) 37. Div 2: L Bullock (22) 33. Div 3: J Cook (25) 35.

CAMDEN LAKESIDE: Stableford Div 1: H Lowe (16) 37. Div 2: P McDonald (27) 35.

CASTLECOVE: Stableford: G Gillies (33) 39.

CHATSWOOD: Stableford: R French (29) 43.

GIBRALTAR: Stableford: M Alco*ck (23) 44.

HURSTVILLE: Stableford: K Haigh (45) 40.

JAMBEROO: 2B agg: M Farrant (18) J Burke (22) 70. Indiv: M Farrant (18) 40.

KOGARAH: Stableford: M Eyre (20) 39.

LONG REEF: Stroke: J Jansson (20) 74.

LYNWOOD: Stableford Div 1: C Coates (2) 35. Div 2: A O'Connor (32) 33.

MACARTHUR GRANGE: Stableford: P Dilucchio (21) 33.

MANLY: Par: J Williams (16) sq.

MASSEY PARK: Stableford: B Ashton (18) 38 cb.

MOORE PARK: Stableford: M Johnson (8) 41. Scr: G Dooley 27.

MORISSET: Stableford: C Anderson (16) 35.

MOSS VALE: Stableford: J Woodworth (24) 38 cb.

MUREE: Stableford: J Swanson (8) 39.

NSW: Stableford: S Griffin (25) 44.

PYMBLE: Stableford: T Sinclair (11) 34.

ROYAL SYDNEY: Stableford C'ship course: R Goh (13) 34. Centenary: S Conlon (20) 37.

SHELLY BEACH: Stableford div 1: G Catanzariti (22) 41. Div 2: J Cummins (38) 38.

SPRINGWOOD: Stableford: F Lakemore (25) 33.

WAKEHURST: Stableford: S Walker (16) 37.

WALLACIA: Stableford: L Swain (20) 37.

WENTWORTH FALLS: Stableford: R Goodrick (27) 36 cb.

NSW

MEN

ANTILL PARK: 2B agg: I Phillips (16) J Dunn (8) 78. Scr: K Shepherd P Davis 66. Indiv A: A Delibozek (8) 41. B: R Pattello (15) 42. C: R Carter (20) 40.

ASQUITH: 2B agg: S Mangnall (10) W Pryor (21) 79 cb. Indiv A: D Parker (12) 43. B: B Hur (17) 43. C: W Pryor (21) 43. Scr: D Morgan 37.

AVONDALE: Stableford A: B Tasker (8) 41 cb. B: D McGilvray (19) 42. C: P Gooden (22) 41. Scr: W Bayliss 37.

BALGOWLAH: Stableford A: I Burton (12) 42 cb. B: D Buckner (27) 45. Scr: N Burton 30.

BANKSTOWN: 2B agg: B Gilmour (12) M Cheekey (8) 79. Scr: G Eves S Macdona 66. Indiv A: J Peterseon (10) 44. B: P Addington (17) 43. C: A Fitt (23) 42. Trophy: S Stanton (15) 112.

BARDWELL VALLEY: Stableford: L Chamberlain (22) 41. Scr: L Sanchez 32. Hole-in-one: G Malpass at 18th.

BARNWELL PARK: Team agg: P Saunders (16) T Perera (23) N Waller (16) M Farrell (27) 147. Indiv: N Waller (16) 44. Hole-in-one: S Twomey at 18th.

BAYVIEW: Medley 2B: G Walker (32) J Franklin (28) 79. Indiv A: P Wood (12) 40. B: G Hutcheson (19) 39. C: G Walker (32) 45. W: C Mcleod (14) 39.

BERMAGUI: Stableford A: D Quinto (13) 40. B: R Ashton (18) 38. C: R Lagana (24) 40.

BEVERLEY PARK: 2B: B Italia (2i7) E Morris (31) 52. Indiv A: P Howard (4) 40. B: A Oates (18) 44 cb. C: E Morris (31) 50.

BEXLEY: 2B agg: E Ibrahim (19) K Naidoo (5) 79. Indiv A: B Fraser (10) 41. B: N Hassapis (15) 40. C: P Morris (23) 41. Scr: B Russell 65.

BLACKHEATH: Medley Foursome C'ship: M Hill K Tatton 126. Stableford: A Huggins (20) 40 cb.

BONDI: 2B: D McNamara (5) S Connelly (14) 46 cb. Indiv: S Connelly (14) 45.

BONNIE DOON: Stableford A: S Ellis (6) 42. B: A J Williams (13) 47. C: D Arnott (24) 43. D: D Sarkies (36) 35. Scr: S Ellis 36.

BONVILLE: Medley Stableford: P Kenny (19) 43.

BOTANY: Stableford: M Sharp (19) 45.

BOWRAL: Stableford: J Russell (19) 38 cb.

CABRAMATTA: 2B Div 1: I Buckley (7) S Nelson (9) 45 cb. Div 2: P Bowen (33) G Tracey (19) 49. Scr: B Hardy M Nagy 41. Indiv A: B Way (11) 38. B: E Narayan (14) 38. C1: N Singh (19) 37. C2: D Alvarez (21) 40 cb. Hole-in-one: M Greska at 16th.

CAMDEN: Medal A: A Kelly (6) 66 cb. Scr: M Bell 70. B: J Ward (18) 63 cb. Scr: W Maehler 80. C: M Tomkins (22) 66. Scr: T Graham 91.

CAMDEN LAKESIDE: Team: J Vance (25) S Brown (21) A Cawthorne (24) M Barlow (19) 57. Scr: S Howlett D Tomaszewski S Tanner L Christopher 44. Indiv A: M Brown (4) 42 cb. B: N Smedley (16) 43. C: M Coves (20) 40.

CAMMERAY: Medley 2B: B Thomson (25) M Phillips (27) 88. Indiv: D Hill (21) 46 cb. W: J Mann (26) 38.

CAMPBELLTOWN: Par A: G Nicholls (9) 3 up cb. Scr: G Evans 1 up. B: K Venters (14) 7 up. Scr: D Hadkins 8 down. C: T Diamond (25) 4 up. Scr: W Kelly 11 down.

CARNARVON: 2B: W Nasato (20) C Farinolo (22) 49. Scr: S Moylan B Sweetnam 41. Indiv A: P Song (11) 40. B: J Park (14) 40. C: C Farinolo (22) 43.

CASTLE HILL: 2B: O Ahmad (8) B Somara (21) 13 up. Indiv A: R McDonald (1) 6 up. B: T Cruise (13) 9 up. C: B Somara (21) 4 up. PM: M Wells (11) J Landon-Jones (27) 14 up. Scr: R McDonald L Hobbs 7 up. Indiv A: M Wells (11) 5 up. B: P Mann (17) 9 up. C: J Landon-Jones (27) 9 up.

CASTLECOVE: 2B: A Marchetto (12) J berry (14) 49. Indiv A: J Berry (14) 43. B: H Holmes (20) 37.

CERBERUS: Par A: A Lewis (13) 1 up. B: N Smith (19) 4 up. C: C Krug (29) 2 up. W: C Kelly (39) 5 up. Hole-in-one: B Lacey at 6th.

CHATSWOOD: 2B: R Dale (12) P Dale (6) 50 cb. Scr: D McAlpine A Stannard 42. Indiv A: J Hook (PGA scr) 43. B: N Henderson (16) 43. C: D Boorman (20) 41.

CONCORD: 2B: P Loftus (13) G Kuiters (16) 49. Scr: M Scarfone M Norbis 39. Indiv A: D Carroll (10) 38. B: G Kuiters (16) 41. C: N Brancatisano (36) 40. Gold: A Cheng (36) T Seeto (36) 39. Indiv: A Cheng (36) 32.

CROMER: Mxd Stableford Div 1: A Perrin (9) 39 cb. Div 2: D Bennett (14) 41 cb. Div 3: R Lane (23) 45. Scr: T Harvey 36.

CRONULLA: Stableford A: W Waugh (12) 42. B: G Haslem (17) 40 cb. C: G Bramann (28) 46. Scr: K Ewington 36.

CUMBERLAND: 2B: M Kim (36) P Lee (17) 50 cb. Scr: M Guinney F Yousiph 37 cb. Indiv A: K Bevan (12) 40. B: M Smith (13) 44 cb. C: C Coombes (26) 44. Scr: M Hay 35.

DENILIQUIN: Stroke A: B Burke (5) 70. B: W Pitts (18) 67. C: P O'Brien (21) 66. D: R Resuggen (26) 61.

EASTLAKE: 4B: J Lo Surdo (26) T Zaverdinos (20) 50. Indiv A: D Turnbull (9) 41. B: M Shaw (15) 43. C: M Roger (26) 42. D: D Murphy (31) 37.

ELANORA: 4B: D Cox (15) B McCaughan (23) 45.

EVERGLADES: 2B: G Varley (22) C Sibley (23) 52. Indiv A: J Bowron (7) 44. B: S Manfredotti (16) 47. C: G Harridge (28) 46.

FAIRFIELD: Stroke A: M Bishwa (10) 63. B: F Vella (13) 62. C: G Martin (21) 66.

FORSTER: Stableford A: D Richardson (16) 43. Scr: M Jackson 36. B: M Hennessy (19) 40. Scr: G Jennings 23.

FOX HILLS: 2B: C Sala (17) M Muggleton (25) 48. Scr: J Skeet J Bingham 36. Indiv A: G Stephens (12) 39. B: H Parkin (13) 37. C: T Freudenstein (25) 39.

GEORGES RIVER: Medley 2BWB: K Mannix (5) D Brooker (8) 34. Indiv A: L Grassi (8) 43. B: J Robinson (16) 41 cb. C: B Barrett (23) 44. W: C Clarke (16) 32.

GIBRALTAR: 2B: S O'Brien (29) N Roet (14) 49. Indiv: J Sheather (15) 39 cb.

GLENMORE: Glenmore Cup (Vardon): S Nelson (Riverside Oaks) 70 M Talley 71 A Robb 72 J Han (Ryde-Parramatta) 72 S Zingle 74. Hcp: J Han (Ryde-Parramatta 1) 71. Stableford: G Franshaw (16) 47.

GORDON: 2B: K Moir (29) I Murray (20) 46. Indiv A: P Kang (9) 38. B: A Wood (14) 38 cb. C: I Murray (20) 41 cb. D: D Duke (30) 38.

GOSFORD: Team: G Frost (21) S Pilarski (21) B Cahill (23) B Lewis (17) 136. Indiv: J Richards (25) 46. Scr: R Whyte 36.

HARRINGTON WATERS: Stableford A: J Fernando (Forster/Tuncurry 14) 40. B: E Hammond (28) 36.

HAWKS NEST: Medley 4B: D Emmerson (33) R Metcalf (27) 49. Indiv A: R Simmer (14) 42. B: I Peachey (18) 40. C: B Green (22) 44. W: Y Pittman (24) 35.

HIGHLANDS: Classic: N Carter (12) J McDonald (16) S McDonald (16) 93. Stableford: M Campbell (28) 43.

HORIZONS: Stableford: N Dobkins (23) 44. W: V Davies (21) 35 cb.

HURSTVILLE: Stableford A: A Pantano (13) 44. B: R Manolas (19) 43. C: L Zajakovski (23) 41.

JAMBEROO: 2B agg: A Ball (17) B Underwood (18) 82. Indiv A: G Godfrey (18) 44. B: G Eagleton (21) 45.

KAREELA: Irish Team: M Beardsley (21) P Beardsley (20) B Axford (18) R Nicol (9) 128. Indiv: B Meehan (25) 43. Scr: S Teasel 34.

KILLARA: 2B: M Polti (15) J McLenaghan (21) 51. Scr: A Voke B Eggins 38. Indiv A: B Eggins (4) 39 cb. B: M Polti (15) 46. C: M Butler (29) 40.

KOGARAH: Team: J McBarron (13) A Butler (4) G Millar (9) D Hurst (25) 129. Indiv A: G Millar (9) 42. B: V Pacetta (18) 42. C: D Hurst (25) 45. Scr: M Nagi 38.

KOOINDAH WATERS: Par A: G Douglas (17) 6 up cb. B: G Yee Joy (19) 8 up. W: C Riddle (18) sq cb.

LANE COVE: 2B multi: J Stevenson (12) B Hyde (23) 84. Indiv: P Siapos (22) 40. Scr: P Doherty 29.

LEONAY: Irish Team: B Jackson (29) A Hazer (23) P Hazer (Dunheved 12) J White (35) 92. Indiv A: P Kuipers (6) 44. B: C King (16) 40. C1: G Thompson (21) 39 cb. C2: M Pavert (32) 39 cb.

LEURA: 2B: S Tulhurst (17) P Moylan (21) 50. Indiv: W Elliott (15) 45.

LIVERPOOL: Invit 2B: T Badzic (22) C Ross (29) 56. Scr: G Thomas (PGA) M Sandlands 47 cb. Indiv A: J Loulias (11) 40. B: G Fox (18) 44. C: C Ross (29) 43 cb.

LONG REEF: Stroke A: C Roberts (9) 65. B: J Steuart (14) 68. C: G McDonald (22) 68. Scr: R Bockman 68 cb.

LYNWOOD: 4B: G Treefoni (21) B Nicholson (26) 47. Scr: P Knipler S King 39. Indiv A: S King (2) 39 cb. B: G Treefoni (21) 44. C: S Beech (26) 42. Scr: S Wise (Howlong) 33 cb.

MACARTHUR GRANGE: Stableford A: B Oliver (9) 38. B: K Banks (17) 43. C: D Laws (22) 42.

MACQUARIE LINKS: 2B multi: G Picone (19) S Curran (13) 79 Indiv A: S Stevens (8) 43. B: S Curran (13) 43. C: L Prasad (26) 39. W: S Peters (22) 35.

MAGENTA SHORES: Medley Split-6: G Mooney (27) R Mooney (36) G Baker (22) N Baker (21) 95. Indiv A: K Tweedie (11) 37. B: A Robinson (17) 37. C: M Fantini (30) 44. Women A: A Cameron (20) 38. B: J Johnson (39) 37.

MANLY: 4B Trophy: P Cutts (11) M Taylor (12) 12 up cb. Indiv: M Cook (31) 6 up cb. Scr: R Guest 3 down. C'ship f: J co*ckerill P Bardetta bt D Ross P Thomas 5-4.

MARRICKVILLE: 2B agg: M Bevan (14) M Beckhaus (14) 8 up. Scr: N Donnelly C Mumford (PGA) 6 down. Indiv: R Cerquerira (Howlong 18) 6 up. Scr: D Cremin 3 down. co*ck o'walk f: B Kelly (7) G Grant (13) 8 up.

MASSEY PARK: 2B: R Lee (11) J Murphy (19) 51. Indiv A: A Oman (10) 44. B: J Murphy (19) 42. C: I Liddell (20) 42. Scr: A Oman 35.

MONA VALE: 4B: J Paul (25) F Vumbaca (29) 50. Indiv A: D Elkins (11) 46 cb. B: N Anderson (20) 44. C: R Monkman (27) 44. Scr: M Dunne 40.

MONASH: Stableford A: L Wainer (12) 42. B: G Clark (18) 41. C: G Jones (27) 40 cb. Scr: S Patel 35.

MOORE PARK: Stableford A: G Myers (12) 41. B: M Cox (13) 43. C: V Dolnikov (29) 41. Scr: H Gulliver 36.

MORISSET: 2B: B Doyle (16) K Devine (25) 53. Indiv A: N Burland (11) 41 cb. B: B Lawson (15) 45. C: B Martin (22) 46.

MOSS VALE: Stableford A: R Buchanan (10) 42. B: C Lamond (18) 42. C: L Kelly (22) 39.

MT BROUGHTON: 2B: S Lewer (17) C Cowen (4) 45. Indiv: P Durney (23) 40.

MUIRFIELD: 2B: P Norton (11) G Bowco*ck (32) 52. Indiv A: C Whybrow (11) 39 cb. B: R Milne (16) 42. C: W Wray (22) 43. Scr: D Forrest 38.

MUREE: Stableford A: B Carroll (5) 40. B: S Blackburn (16) 40. C: D Fullerton (26) 41.

NEW BRIGHTON: 2B multi: S Clarke (15) R Riley (24) 95. Indiv A: P McGrath (11) 42 cb. B: S Clarke (15) 43. C: P Osborne (23) 43.

NORTH RYDE: 2B: A Crockart (14) J Stubbs (9) 51. Indiv A: M Gordon (4) 43 cb. B: N Shackle (15) 41 cb. C: J Giddings (24) 41 cb.

NORTH TURRAMURRA: Mxd Stableford: D Harris (Shelly Beach 37) 43.

NORTHBRIDGE: Medley Canadian Foursome: C Griffiths C McCurrich (8-1/4) 57-3/4. Scr: B Spero T Shepherd 62. W: S Manning L McCarthy (12-3/8) 62-5/8. Hole-in-one: B May at 3rd.

NSW: Stroke A: S McKeon (7) 68. Scr: M Lambert 71. B: K Kenny (14) 67. C: J Wright (22) 65. Gold: R Cato (35) 81. Dec: B Dudley (12) 69.

OATLANDS: Stroke A: C Toro (8) 66 cb. B: D Pike (15) 64. C: R Smith (24) 65. D: R Mossie (29) 71. Scr: L Graham 70. Medal: D Pike.

PALM BEACH: 2B: G Marles (19) C Mayson (23) 37. Scr: I Thom S Rigney 23. Indiv: S Rigney (5) 43. Scr: J Kerr 30.

PARRAMATTA: 2B: A Reade (10) R Johnston (10) 11 up cb. Indiv A: K Farley (11) 5 up. B: M O'Brien (15) 4 up cb. C: R Devoy (24) 1 up cb.

PENNANT HILLS: Stroke A: P Beverley (7) 66. B: G Hand (16) 69. C: I Fry (21) 64. Scr: D Bailey 72. Stableford: M Kevin (20) 40.

PENRITH: 2B multi: B Sproh (19) S Freemantle (28) 101. Scr: D Dewberry G Woodcroft 64. Indiv A: I Forrester (10) 41 cb. B: W Carpenter (15) 42. C: K O'Meara (21) 40.

PYMBLE: Invit 4B: S Lovegrove (12) F Tucker (Cromer 19) 50. MM: T Westhoff (22) D Freeman (23) 49. Indiv: C Stott (12) 42 cb.

RAE: 2B: G Lysaght (24) P Boswell (16) 48 cb. PM: R Pilgrim (8) G Fish (9) 48 cb. Indiv A: R Pilgrim (8) 41. B: G Evans (18) 40. C: J Watson (21) 41 cb.

RANDWICK: Ambrose: A Pustetto T Brinkley M Lillas C Teisina (4-5/8) 43-3/8. Scr: D Wilson J Pardy H Ruawai M Todd 48 cb.

RICHMOND: Medley 2B: G Thorpe (7) J Austin (27) 52. Scr: N Ball P Bartrop 41. Indiv A: G Smith (12) 38 cb. B: G Kelvey (14) 42. C: J Austin (27) 48.

RIVERSIDE OAKS: Stableford A: T Lass (11) 38. B: B Richardson (13) 41. C: P Stewart (19) 40.

ROSEVILLE: 2B agg: S Thomas (20) N Brook (17) 75. Scr: P Fischer C Fairbairn 54 cb. Indiv A: D Gordon (10) 38 cb. B: W Grob (18) 42. C: N Robertson (26) 40. Master: G Chard (30) 43.

ROSNAY: 4B multi: T Green (15) M Redmayne (15) 93. Scr: M Williams K Dodd 63. Mxd: A Le (25) J Sherden (16) 61. Indiv Div 1: T Green (15) 43 cb. Div 2: S Lulka (26) 44 cb. W: V Lam (15) 34.

ROYAL SYDNEY: Stableford A: P L'Estrange (11) 39. B: J Sharp (17) 39. C: A Dale (20) 39. Scr: D Lenagan 33.

RUM CORPS: Stableford Div 1: B Brown (13) 37. Div 2: M Cooper (19) 44.

RYDE-PARRAMATTA: Invit 2B: P Pendlebury (25) S Lee (22) 49. MV: M Gu (12) S Zhao (The Lakes 17) 44. Indiv A: A Flanhey (11) 40 cb. B: S Lawrence (15) 40 cb. C: G Hewitt (23) 40. D: I McKee (28) 40 cb. Scr: R Easterbrook 37.

SEFTON: Stroke A: M Khoury (9) 47. B: C Ramos (16) 51.

SHELLY BEACH: 2B: R Ellis (20) R Steet (6) 49. Mxd: S Catanzariti (19) G Catanzariti (22) 47. Indiv A: G Gocher (12) 41. B: T Lafferty (13) 38. C: G Snell (22) 39.

SHOALHAVEN HEADS: Medley Stableford A: B Fraser (6) 40. B: A Housden (19) 40. C: G Miles (20) 43. W: S McCarthy (26) 35. Scr: M Johnston 34.

SPRINGWOOD: Stableford A: T Anamourlis (8) 38. B: M Sherwood (16) 38. C: A Clift (26) 39. Scr: A Stanford 32.

STONEBRIDGE: Stableford A: M Hill (4) 37. B: A Davis (20) 40. C: L Shane (24) 44.

STONECUTTERS RIDGE: 4B: R Mawson (18) A Hagarty (25) 13 up. Scr: B Young D Williams 7 up. Indiv A: R Edwards (4) 4 up cb. B: S Eccles (14) 9 up. C: A Hagarty (25) 7 up.

STRATHFIELD: 2B: M Kamalesan (30) E Uther (26) 11 up cb. Scr: Y Kim T Jeong 2 down. Indiv: D Graham (17) 5 up.

TALLWOODS: Ambrose: B Sonter W Sonter (5-3/4) 61-1/4.

TERREY HILLS: Irish Team: J De Stigter (9) O Cromback (8) G Dave (14) M Deere-Jones (18) 121. Indiv A: O Cromback (8) 43. B: T De Saxe (14) 40. C: K Ishii (22) 41.

TERRIGAL: 2B agg: S Farr (34) B Seymour (28) 75. Indiv: J McGrath (26) 42. W: A Harrigan (16) 40.

THE AUSTRALIAN: 2B: S Gillett (28) J Gattorna (24) 50. Scr: M Smyth S Stevens 42. Cup: R Balcomb (3) N Waterworth (12) 90.

THE COAST: 2B: J Robison (21) P Raleigh (31) 51. Indiv A: P Jones (11) 43. Scr: R Macey 34. B: A Goldman (15) 44. Scr: A Goldman 29. C: C Jarvis (26) 41. Scr: J Bakalich 17. Jnr: S Twaddell (10) 39.

THE LAKES: Stableford: A Horowitz (25) 40 cb. Scr: T O'Rourke 35.

THE SPRINGS: Medley Stableford: P Jefferson (7) 42.

TOUKLEY: Team: S Fisher (23) B Coffey (32) K Hayes (30) N Martin (22) 97 cb. Indiv A: N Jolly (10) 42. B: A Fallshaw (17) 41. C: N Martin (22) 41. W: Y Boardman (3) 37.

TUNCURRY: Stroke A: R Angus (4) 72. Scr: G Calvert 80. B: P Yee (14) 71. Scr: N Livingstone 84. C: R Kilmurray (24) 72. Scr: V Feast 94.

TWIN CREEKS: 2B multi: B Williams (6) C Gallen (6) 90. Indiv: A Cavallaro (17) 43 cb. Scr: C Gallen 37.

WAKEHURST: Irish Team: D Wells (18) B Bradnam (21) R Fisher (15) M Mitchell (21) 95. Scr: T Fraser J Boardman N Quanton C Goodmanson 92. Indiv A: J Chung (11) 39. Scr: M Bateman 31. B: C Goodmanson (15) 40. Scr: P Ramsden 26. C: M Miles (27) 40. Scr: P McSorley 17.

WALLACIA: 2B multi: T Swain (6) B Michelmore (3) 90. Scr: J Pagett B Portelli 51. Indiv A: T Swain (6) 41. B: S Small (16) 39. C: P Crameri (23) 39.

WARRINGAH: 2B multi: J Wilson (25) B Fitzgerald (29) 85. Indiv A: R Park (13) 39 cb. B1: B Arnott (17) 42. B2: G Greedy (25) 40. C: J Brown (29) 40 cb. Scr: M Patison 36.

WENTWORTH FALLS: Stableford: M Bradstreet (27) 43. Scr: P Sygrave 31.

WINDSOR: 4B: M Phillips (19) K Samy (13) 49 cb. Scr: G Ruttley M Whitmore 39. Indiv A: M Fitzpatrick (13) 41. B: P Langan (21) 43 cb. C: G Roberts (23) 43. PM A: G Randall (12) 40. B: A Mudiman (20) 40. C: R Telfer (24) 42.

WOOLLAHRA: 2B: J Farren-Price (16) R Robinson (34) 52. Indiv Div 1: J Farren-Price (16) 47. Div 2: E Vivant (20) 46. Div 3: C Gentili (27) 42. Shield play-off: K Snell (33) 74.

WOOLOOWARE: 4B: B Gilhooley (36) K MacDougal (8) 52. Indiv A: A Gosby (8) 43. B: D Jenner (16) 44. C: E Judd (27) 42. Scr: B Timmins 37.

WYONG: 2B: G Dowling (14) C Gonzales (14) 50. Indiv A: N Spinks (9) 42. B: P Nancarrow (18) 44. C: J Skates (19) 41 cb. Scr: A Gyler 37.

NSW & ACT Club Golf Results - Saturday - Golf Archive (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Barbera Armstrong

Last Updated:

Views: 5796

Rating: 4.9 / 5 (79 voted)

Reviews: 86% of readers found this page helpful

Author information

Name: Barbera Armstrong

Birthday: 1992-09-12

Address: Suite 993 99852 Daugherty Causeway, Ritchiehaven, VT 49630

Phone: +5026838435397

Job: National Engineer

Hobby: Listening to music, Board games, Photography, Ice skating, LARPing, Kite flying, Rugby

Introduction: My name is Barbera Armstrong, I am a lovely, delightful, cooperative, funny, enchanting, vivacious, tender person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.